Lampro LC4 (P4) Indoor LED Display
₨ 10,350.00
The LC4 Indoor LED Display features high-resolution visuals for close-range viewing, a lightweight design for easy installation, and IP30 protection against dust. It ensures stable performance with anti-static and anti-interference features, smooth low-grayscale rendering, and supports dynamic content playback to prevent image retention and extend the display’s lifespan.
Description
LC4 Indoor
| Parameter | Value |
| Pixel Pitch | 4mm |
| LED Type | SMD2121 |
| Module Resolution(W×H) | 80×40=3200 Pixels |
| Pixel density(pixels/sq.m.) | 62500 dot/㎡ |
| Module Size (WxHXD) | W320mmxH160mmxD16.2mm |
| Module Weight | 0.46±0.02kg |
| HUB | HUB75 |
| Single-dot Brightness Calibration | Support |
| Brightness | ≥500 cd/㎡ |
| Color Temperature | 2000K~9300K Adjustable |
| Beam Angle(Hor/Ver°) | 140°/140° |
| Brightness/Color Uniformity | ≥98% |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
|
Input Power | 488 W/㎡ |
|
Input Power | 163 W/㎡ |
| Power Supply Input Voltage | AC90~132V/ AC186~264V, Frequency 47-63(Hz) |
| Frame Changing Frequency | 60Hz |
| Refresh Rate | 3840Hz(Standard) 7680Hz(Optional) |
| Processing Depth | 12~14Bit |
| Video Support | 2K HD, 4K UHD |
| Life Span(hrs) | 100000hrs |
| Working Temp/Humidity(℃/RH) | -20℃~45℃ / 10%~50%RH (No Condensation) |
| Storage Temp/Humidity(℃/RH) | -20℃~50℃ / 10%~60%RH (No Condensation) |
| Certification | BIS/CE/CB/ROHS/EAC |


















