Lampro LDT4 (P4) Outdoor LED Display
₨ 14,904.00
The Lampro LDT4 is a durable 960×960mm outdoor LED display with 4mm pixel pitch, 5000–5500 cd/m² brightness, 3840Hz refresh rate, and IP65 waterproof protection. Ideal for fixed digital signage, it supports 2K/4K video, rear maintenance, and offers long-lasting, high-contrast performance for impactful outdoor advertising displays.
Description
LDT 4
| Parameter | Value |
| Pixel Pitch | 4mm |
| LED Type | SMD1921 |
| Module Resolution(W×H) | 80x40 pixels |
| Pixel density(pixels/sq.m.) | 62500 dot/㎡ |
| Module Size (WxH) | W320mmxH160mm |
| Cabinet Size (WxHxD) | 960mmx960mmx191mm |
| Cabinet Weight (kg/panel) | 40 kg |
| Maintenance | Rear |
| Ingress Protection | IP65(Front), IP54(Rear) |
| Planeness | ≤0.5mm |
| Cabinet Material | Sheet metal iron |
| Single-dot Brightness Calibration | Support |
| Brightness | 5000~5500 cd/m2 |
| Color Temperature | 2000K~9300K Adjustable |
| Beam Angle(Hor/Ver°) | 140°/140° |
| Brightness/Color Uniformity | ≥98% |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
|
Input Power | 879 W/m2 |
|
Input Power | 264 W/m2 |
| Power Supply Input Voltage | AC90~132V/ AC186~264V,47-63(Hz) |
| Frame Changing Frequency | 60Hz |
| Driver Mode | Constant Current Drive/10 Scan |
| Refresh Rate | 1920/3840Hz |
| Processing Depth | 12~14Bit |
| Video Support | 2K、4K |
| Life Span(hrs) | 100000hrs |
| Working Temp/Humidity(℃/RH) | -20℃~+50℃ / 10%~80%RH (No Condensation) |
| Storage Temp/Humidity(℃/RH) | -20℃~+55℃ / 10%~85%RH (No Condensation) |
























