84.5 Inch LDA || pro 3.076 (P3) Indoor LED Display
₨ 294,840.00
The LDA3.076 Indoor display features a pre-built aluminum die-casting cabinet for enhanced durability and precision. It comes integrated with a high-performance video processor, ensuring seamless visual output. Ideal for indoor LED applications, this all-in-one solution offers easy installation, sleek design, and superior display quality for professional environments.
Description
LDA 3.07
| Parameter | Value |
| Pixel Pitch | 3.076mm |
| LED Type | SMD2121 |
| Module Resolution(W×H) | 104X52=8192 Pixels |
| Pixel density(pixels/sq.m.) | 105625 dot/㎡ |
| Module Size (WxH) | W320mmxH160mm |
| Cabinet Size (WxHxD) | 640mmx480mmx71.5mm(With Back Cover) |
| Cabinet Weight (kg/panel) | 8.1 kg |
| Maintenance | Front and Rear maintenance |
| Ingress Protection | IP30 |
| Planeness | ≤0.5mm |
| Cabinet Material | Die-casting Aluminum |
| Single-dot Brightness Calibration | Support |
| Brightness | 600 cd/㎡ |
| Color Temperature | 2000K~9300K Adjustable |
| Beam Angle(Hor/Ver°) | 160°/140° |
| Brightness/Color Uniformity | ≥98% |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
|
Input Power | 295 W/㎡ |
|
Input Power | 89 W/㎡ |
| Power Supply Input Voltage | AC200-240V,Frequency 47-63(Hz) |
| Frame Changing Frequency | 60Hz |
| Refresh Rate | 3840Hz |
| Processing Depth | 12~14Bit |
| Video Support | 2K、4K |
| Life Span(hrs) | 100000hrs |
| Working Temp/Humidity(℃/RH) | -20℃~45℃ / 10%~60%RH (No Condensation) |
| Storage Temp/Humidity(℃/RH) | -20℃~50℃ / 10%~65%RH (No Condensation) |
| Certification | CE/CB/ROHS/EAC |






















