Sale!
Digital Standee P2.5 | LED poster
Original price was: ₨ 275,000.00.₨ 260,000.00Current price is: ₨ 260,000.00.
This LED display features a sleek 35 mm ultra-thin aluminum design, weighing just 35 kg for easy installation. With intelligent wireless module control, Plug & Play zero-setup, and front maintenance, it ensures convenience and reliability. DDR and Flash memory enable seamless module replacement without image or color loss, perfect for modern interiors.
Description
Standee 2.5
| Specification | Digital Standee |
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| LED Type | SMD2121 |
| Module Size | 320mm*160mm |
| Cabinet Resolution | 256*768 |
| Cabinet Size | 640mm*1920mm |
| Cabinet Material | Die-casting |
| Poster Dimensions | 640x471x2080mm(Includes mobile base) |
| Poster Weight | 51.6kg/set |
| Brightness | 600cd/㎡ |
| Color depth | 14bit |
| Operation power voltage | AC 220-240V,50/60Hz |
| Peak Power Consumption | 480W/Cabinet |
| Average Power Consumption | 160W/Cabinet |
| Control mode | WIFI/LAN |
| Interface | HDMI OUT1.3*1/HDMI IN1.3*1/USB3.0*1/LAN*1/Audio OUT*1 |
| Serviceability | Front |
| Protection | IP30 |
| Operation Temperature | -10℃~+60℃/10%~90% |
| Storage Temperature | -40℃~+80℃/10%~90% |








